5
Židle No. 14

Michael Thonet (1796 – 1871) Gebrüder T
70.-80. léta 19.století, R-U

91cm x 41cm x 55cm

S price 4 500 Kč
E price 7 000 - 10 000 Kč

Ohýbaná kulatina z bukového masivu. Sedák opatřen novým výpletem. Citlivě restaurováno. Oživena šelaková politura. Naprosto unikátní muzeální kusy s první papírovou nálepkou používanou tímto výrobcem . Konstrukce těchto kusů je výrazně subtilnější, než je tomu u pozdějších variant. Původ: Beseda – Hradec Králové. Důstojnická kantýna vybavena těmito židlemi v 80.letech. 19.stol.