60
zelená váza s abstraktním dekorem

40-50. léta 20.století, Československo

V 27cm

S price 2 000 Kč
E price 3 000 - 4 000 Kč

Symetrický tvar balustrádového sloupku, vycházející z válce uprostřed plynule rozšířeného. Nádherný geometrický – abstraktní ornament vycházející z dobové estetiky dobové užité grafiky ( předsádky, plakáty, obaly knih, koberce) .proškrábáním se docílilo proniknutí přes zelenou vrchní glazuru , na spodní krémovou jasného kontrastu, který nechal vyniknout kresbě. Reprezentativní ukázka špičkové autorské keramiky. Neznačeno.