64
Váza na ikebanu

Keramické závody Kožlany (značeno)
60. léta 20. století, Československo

↑ 11 cm → 22,5 cm ↗ 10,5 cm

V cena 700 Kč
O cena 1 000 - 1 500 Kč

Keramická váza kónicky sploštělého tvaru zaslepená na vrcholu otevřeného hrdla propadlou elipsou která je na rozdíl od hnědě glazovaného těla je glazována tyrkysově. Hrdlo je zaslepeno a jsou do něj vyřezány kulaté a měsíčkové otvory v ostřejších koncích elipsy.