Křeslo H – 70 polohovatelné
Halabala Jindřich (1903-1978)
30. léta 20. století, Československo
O cena 18 000 - 24 000 Kč
Konstrukce křesla vyrobena z dubového na několika místech ohýbaného hranolu dýhovaného ořechovou dýhou. Nastavení je vepředu sedáku a v polovině opěráku. Polštáře jsou odnímatelné, novodobé. Konstrukce je na bočnicí odýhována exkluzivnější ořechovou dýhou. Kovové díly jsou ocelové, niklované. Restaurováno.