10
Houpací křeslo No. 14

Gebrüder Thonet, Wien ( značeno papírovo
Počátek 20.století , R-U

100cm x 59cm x 115cm

V cena 8 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Konstrukce soustružená, ohýbaná kulatina z bukového masivu. Sedák a opěrák vyroben z termopřekližky s historizujícím vzorem. Původní stav s krásnou patinou. Tento model je nabízen s méně častou variantou překližkové výplně, která zajišťuje bezúdržbové fungování , neboť konstrukci ztužuje a překližka má větší životnost. Jeden s nejdéle se vyrábějících modelů. Ten to patří ještě ke staré produkci s viditelně subtilnější konstrukcí a nižším usazením područek.