48
Podlahová lampa se závažovým mechanizmem

Jindřich Halabala (1903 – 1978) UP Závod
30. léta 20. Století, Československo

180cm x 32cm x 25cm

V cena 12 000 Kč
O cena 16 000 - 20 000 Kč

Základnu lampy tvoří litinový talíř překrytý mosazným pochromovaným plechem. Tyč dřevěná, odýhovaná kořenicovou dýhou ( nová politura). Horní kovová konstrukce oblouku je fixovaná k dřevěné tyči třemi šrouby s kulatými matkami. Ve válečkovém závaží je umístěn vypínač.