6
Soudkovitá vázička v neorenesančním stylu

Jan Koula (1855 – 1919) Dílna lidové ker
konec 19.století

11cm x 9cm

V cena 2 500 Kč
O cena 3 000 - 4 500 Kč

Bíle glazovaná keramická váza, soudkového tvaru se třemi žlutě malovanými kulovitými výstupky. Dekorována je florálními motivy s hlavním motivem stojícího ptáka –holuba. Malba vyvedena v neorenesančním stylu. Na spodní straně 4 větší oťuky, uvnitř krakelováno, u horního okraje drobná prasklina. Autor byl znám svým zaujetím pro renesanční sloh. Proto se v jeho keramických návrzích často objevuje propojení folklórních motivů s prvky známými z dochované renesanční ho užitého umění.