67
Sklápěcí křeslo č. 405, Auditorium Rai v Turíně

Carlo Molino & Aldo Marbelli
50.léta 20.století Itálie ( návrh 1951)

87cm x 60cm x 64cm

V cena 95 000 Kč
O cena 120 000 - 150 000 Kč

Kovová podnož zhotovena z mosazné ohýbané trubky ke ktré je připevněn celopolstrovaný korpus křesla se sklopným sedákem. Čalouněno původním červeným sametem. Na podruškách natržen ( takto poškozeny byly všechny křesla) a dírka ze spodní strany sedáku. Křeslo bylo součástí Torínského auditoria, které bylo nejlepším ozvučeným sálem v itálii 50 - 60 let. Křeslo svým progresivním designem odpovídajícímu nejednoduchému tvarosloví Carla Molina patří mezi 1000 nejslavnějších židlí světa. Naprosto jedinečná příležitost zakoupit toto křeslo. Lit.: G.Brino, Carlo Mollino NY 1987, str. 136, CH. &P.Fiell, 1000 chairs , Köln 1997, str. 360