3
Židle No. 14 (pár)

Michael Thonet (1796 – 1871)
Gebrüder Thonet, Wien ( značeno nejstarší papírovou nálepkou)
70.-80. léta 19.století, R-U

V 91cm, š 41cm, h 55cm

V cena 8 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Ohýbaná kulatina z bukového masivu. Sedák opatřen novým výpletem. Citlivě restaurováno. Oživena šelaková politura. Naprosto unikátní muzeální kusy s první papírovou nálepkou používanou tímto výrobcem . Konstrukce těchto kusů je výrazně subtilnější, než je tomu u pozdějších variant. Původ: Beseda – Hradec Králové. Důstojnická kantýna vybavena těmito židlemi v 80.letech. 19.stol.