5
Kovové salonní křeslo

Friedrich Strache
Metallmöbelfabrik August Kitschelt, Vídeň
Druhá polovina 19.století, R-U

V 96cm, š 57 cm, h 73cm

V cena 18 000 Kč
O cena 0 - 9 000 Kč

Kovová konstrukce z ohýbaných stáčených trubek. Zdobeno zinkálovými odlitky s florálními motivy. Křeslo je v původním stavu se zlacenými zinkovými doplňky. Raritní a publikovaný mmodel ve špičkovém stavu zachovalosti. (nerestaurováno). Tento model křesla od firmy August Kitschelt Reprezentoval společně s nábytkem od firmy Michaela Thoneta Rakousko – Uhersko na světové výstavě v Londýně – konané v Křišťálovém paláci roku 1851. Výrobce byl v té době světovým lídrem ve výrobě kovového nábytku.