91
křeslo Brno - MR50 (2ks)

Mies van der Rohe (1886 – 1969)
Výrobce Knoll, International ( značeno)

V 85cm, š 58cm, h55 cm

V cena 36 000 Kč
O cena 55 000 - 75 000 Kč

Křesla Brno navrhl Mies van der Rohe přímo pro Vilu Tugendhat mezi lety 1929 – 30. Díky jejím elegantním tvarům v kombinaci leštěné pochromované pásoviny a kůže se styly tyto křesla etalonem kvality a luxusu. Firma Knoll, která je vlastníkem licence a díky jejímu rozšíření se stalo skutečnou nadčasovou ikonou designu 20.století. Křeslo se v tomto neluxusnějším provedení v současnosti nabízí za 75 000Kč.