8
Niklovaná konvice na vodu 3/4 L

Peter Behrens ( 1868 – 1940)
Berlin Metallwarenfabrik H.A.Jürst&Co (značeno)
10. léta 20. století, Německo, ( 1909)

Výška 21 cm, průměr 16 cm

V cena 3 000 Kč
O cena 5 000 - 7 000 Kč

Niklovaná mosaz, černě lakované dřevěné držátko víčka, pedigem opletená rukojeť. Na těle konvice drobné škrábance a otlaky, Oprava rukojeti. Stav – používaná.

Publikováno, Fröl/Pese, Peter Behrens, Von Jugendstil zum Industriedesign, 2013, str. 228