27
Sada nápojového skla (30ks)

Jean Beck (1862 – 1938)
Glasshute Jean Beck, München (značeno Jean Beck)
10.-20. Léta 20. století, Německo

Výška sklenic 10-12,5cm

V cena 7 500 Kč
O cena 9 000 - 12 000 Kč

Kompletní souprava pro 6 osob z tenkostěnného nápojového skla 2x dvě velikosti sklenic na nožce, dvě velikosti odlivek a jedna specifická sada sklenic s dutou otevřenou nohou. Sklenice jsou při okrajích dekorovány jemným lineárním zlacením.
Pozn. Jean Beck byl významným německým designérem keramiky a skla. V prvních dvou dekádách navrhoval pro firmu Villeroy &Boch Mettlach. V té době již provozoval sklárnu, ve které produkoval dekorativní sklo špičkové kvality. Tato nápojová souprava je jedinečná v celoevropském kontextu. Nápojové soupravy tohoto autora se v celku vůbec nevyskytují. Pouze jednotlivé kusy.