36
Toaletka

Schinko Möbelfabrik, Krummau (Krumlov)
20.-30. léta 20. století, Československo

Výška 103 cm, šířka 96 cm, hloubka 42 cm

V cena 9 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Třešní dýhovaný korpus rozkládací kvádrové skříňky. Odklopná deska na odkládání s otáčecím zrcadlem v horní desce skříňky. Skříňka je nesena na stolovém podnoží ve spodní části zavětrované tenkými dřevěnými hranoly. Uvnitř použita očková bříza. Zajímavostí tohoto nábytku je použití stříbření na všechny kovové prvky použité uvnitř skříňky (včetně pantů, táhel, stojek a v důsledku i postříbřeného zrcadla). Jedná se o velmi noblesní a moderně pojatý typ nábytku popírající vzhledem svůj opravdový účel. Nábytek je v původním stavu.