4
Atypická židle

Gebrüder Thonet, Wien ( značeno tiskem)
Počátek 20. století, R-U

Výška 82 cm, šířka 42 cm, hloubka 50 cm

V cena 3 600 Kč
O cena 6 000 - 8 000 Kč

Polokřeslo zhotoveno z ohýbané a soustružené bukové kulatiny. Sedák i opěradlo potaženo původní látkou v dobrém stavu. Atypičnost konstrukce spočívá v natočení nohou od středu osy sezení. Rovněž spojení bočních nohou v jeden celek, a docílení tak jakýchsi polopodruček, je velmi zajímavým momentem. Židle je v původním velmi dobrém stavu.