40
Stojan na květiny H - 54

Jindřich Halabala (1903 – 1978)
ÚP Závody, Brno
30. léta 20. století, Československo

Výška 103 cm, průměr základny 40 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 9 000 - 12 000 Kč

Dřevěná, červenooranžová základna kruhového tvaru, ke které je připevněna čtyřosá konstrukce z chromovaných bezešvých trubek, nesoucí dřevěné disky červené barvy v niklované obrubě. Stojan je v původním perfektním stavu. Restaurované dřevěné plochy misek. Krásný stav.
Jeden z necharakterističtějších produktů ÚP závodů. Ve své době patřil k luxusnějšímu vybavení, neboť cenově násobkem překovával pracovní židle s dvojím odpružením, či populární hnízdové stolky. Původní cena 265Kč (chromová žilde M. Stam 138Kč).