43
Servírovací stolek

Thonet – Mudus, GMBH, Frankenberg
30. léta 20. století, Československo

Výška 77 cm, šířka 87 cm, hloubka 40 cm

V cena 16 000 Kč
O cena 25 000 - 35 000 Kč

Rám vozíku je vyroben z ohýbané a mořené bukové kulatiny. Jednotlivé desky stolu jsou vyrobeny z ořechu dýhované překližky. Kolečka ocelová niklovaná. Třetí stabilizační bod podvozku je opatřen na zakončení mosazným kluzákem ve tvaru koule. Výše představený model zastupuje velmi unikátní skupinu této firmy, kdy se dostalo do výroby jen pás kusů. Bezpochyby jedinečný unikát pro špičkové sběratele funkcionalizmu nebo firmy Thonet.