28
Křeslo H – 70

Jindřich Halabala (1903–1978)
UP – závody, Brno
30. léta 20. století, Československo (design 1930–31)

↑ 70 cm → 65 cm ↗ 75 cm

V cena 8 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Opěradla křesla jsou vyrobena z bukového hranolu s dubovou dýhou. Opěradla jsou restaurována a opatřena novou olejovou politurou. Pevný sedák s opěrákem je potažen nepůvodní látkou – křeslo je připraveno k novému přečalounění.

Pozn. Lit.: Jindřich Halabala, UP – Závody v Brně, kolektiv autorů, 2003, str. 52, obr. 44, 46.