38
Párová křesla No.A63/F

Josef Frank (1885–1967)
Thonet – Mundus, značeno papírovou nálepkou Thonet
30. léta 20. století, Československo (design 1932)

↑ 88 cm → 57,5 cm ↗ 56 cm

V cena 40 000 Kč
O cena 80 000 - 100 000 Kč

Konstrukce ze světlého lakovaného bukového masivu. Sedák z plné překližky. V současnosti jeden z nejdražších a nevyhledávanějších modelů firmy Thonet.

Pozn. Lit.: Thonet-Mundusfactory catalogue,1932, no. A 63F; N. Stritzler-Levine, Josef Frank, 1956, p. 213; E. B. Ottillinger, GebrüderThonet. MöbelausgebogenemHolz, Vienna 2003, str. 89. no. 61; WerkbundsiedlungWien 1932. Ein Manifest des NeuenWohnens, exh. cat. Vienna Museum, Vídeň 2012, obr. 68.