54
Zvoncová váza s abstraktním dekorem

Zdislav Herčík (1893–1968)
Levín u Litoměřic (sign. Z. H. 1948)
40. léta 20. století, ČSR

↑ 13 cm ø 11,5 cm

V cena 3 000 Kč
O cena 5 000 - 7 000 Kč

Světle hnědá točená keramika s liniemi oddělenými nepravidelně členěnými poli. Ta jsou vykryta tečkami, liniemi, či barevnými plochami. Velmi progresivní způsob malby odkazující na Malířskou skupinu 42, konkrétně Fr. Gosse. Váza má drobný odštipek glazury na okraji a krátkou vlasovou prasklinu v horní části.