12
Tanečnice Olga Grzowska (Opojení)

Josef Mařatka (1894 – 1937)
Slévárna Fr. Anýž, Praha
10. léta 20. století R-U (kolem roku 1904)

↑ 21 cm

V cena 18 000 Kč
O cena 24 000 - 30 000 Kč

Bronz na plintě značeno z čela vrypem O.Grzowska a z boku Josef Mařatka Prague. Bronzová plastika tanečnice v exstatické poloze. Významná drobná práce jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů 20. století, žáka a asistenta Augusta Rodina.

Pozn. Lit.: Franta Anýž 1876–1934, Obecní dům, 2004, s. 78, obr. 79.