43
Kulatá váza s autorskou malbou kytice

Jaroslav Stuchlík ml. (značeno)
Dílna Jaroslava Stuchlíka ml. Kostelec n. Černými Lesy
40. léta 20. století, Československo

↑ 17 cm ø 14 cm

V cena 1 200 Kč
O cena 2 000 - 3 000 Kč

Ostře pálená bělnina kulovitého tvaru s nízkým zúženým hrdlem s hubičkou a uchem. Na bílém podkladu je oboustranně vytvořená kolorovaná „perokresba“ s motivem kytice lučního kvítí. Jedná se o méně typickou práci této keramické dílny, která v meziválečném období spolupracovala s mnoha výtvarníky ze zavřené UMPRUM. Bravurní a osobitá kresba nenechává na pochybách, že se nejedná o standardní produkci.