82
Židle EA 105

Charles a Ray Eames
Herman Miller, Michigan (značeno
70. – 80. léta 20. století, USA

↑ 83 cm → 53 cm ↗ 59 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Židle je vyrobena z odlévané hliníkové konstrukce. Ta je na povrchu chromovaná. Čtyřcípé podnoží je s konstrukcí sedáku spojeno ocelovou tyčí, která je fixní. Na několika místech podnože je oloupaný chrom. Koženkový sedák je v celkově slušném používaném stavu. Pouze kolem koncových šroubů jsou na rozích drobné oděrky.

Zajímavostí této ikonické židle je její původní americký výrobce.