89
Skleněný objekt „Spirála“

Miloslav Klinger (1922 – 1999) (signováno)
Sklářský ateliér ŽBS, Železný Brod
80. léta 20. století, Československo

?

V cena 35 000 Kč
O cena 50 000 - 70 000 Kč

Hutně tvarovaná a broušená virginitová sklovina (dle názvu z barevnic ŽBS), monumentálních rozměrů.

Jedná se autorskou práci vzniklou v roce 1980 (signováno M. Klinger 80). Jedná se o předního podnikového výtvarníka a ředitele Sklářské školy v Železném Brodě. Slavné jsou jeho práce hutně tvarovaných ženských postav a ptáků. Součástí jeho tvorby byly vždy vedle návrhů pro sériovou výrobu i autorská díla, která byla úspěšně prodávána v zahraničí. Toto dílo pochází z fondu Jablonexu, a.s.