Gahura František L. (1891 – 1958) ?
30. léta 20. století, Československo
O cena 10 000 - 15 000 Kč
Jednoduchá konstrukce z ohýbané chromové trubky. Integrovaná dřevěná konstrukce sedáku s opěrákem v jedné linii čalouněná bílou koženkou, místy poškozená. Chrom na spodní časti trubek ošoupaný.
Pozn. Pozn.: Křeslo bylo součástí původního vybavení primářských pracoven v Baťově nemocnici ve Zlín ( 192