78
Kožený sedák s opěradlem – hotel Alcron

Alena Šrámková ( 1929-)?
50.léta 20.století, Československo ( návrh 1957)

63cm x 51cm x 62cm

V cena 10 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Pevný, krémovou kůží čalouněný sedák fixovaný k dřevěné konstrukci. Dřevěné části dýhoványořechovou dýhou. Zajímavě řešené přidavné opěradlo, které se u druhého nabízeného modelu zdvojuje a uzavírá tak půloblouk. Na kůži drobné defekty odpovídající stavu používání. Ve švu 2cm dlouhý rozparek. Nerestaurováno. Celkově velmi dobrý stav. Původní vybavení Snackbaru hotelu Alcron. Jedná se o vůbec první realizaci této architektky, která je dnes považována za první dámu české ( Československé) architektury.