79
Podlahová lampa – hotel Alcron

Alena Šrámková ( 1929-)
50.léta 20.století, Československo ( návrh 1957)

165cm x 40cm x 40cm

V cena 16 000 Kč
O cena 20 000 - 25 000 Kč

Celokovová konstrukce, černě lakovaná. Podstava čtvercová, černá s mosaznými prvky. Stinidlo kubického čtvercového půdorysu se skládaným poschoďovým zastíněním. Stínidlo uvnitř bíle lakováno. Nerestaurováno. Původní stav. Místy barva oloupaná. Nová elektrifikace. Krásně zapadá do celkového konceptu vystupujících hmot, vycházejících z půdorysu čtverce. Původní vybavení Snackbaru hotelu Alcron. Jedná se o vůbec první realizaci této architektky, která je dnes považována za první dámu české ( Československé) architektury.