30
Funkcionalistické trubkové křeslo

Hana Kučerová –Záveská (1904 – 1944)
Hynek Gottwald, Praha ( návrh 1930)
30.léta 20. Století, Československo

V 73,5cm, š 56,5cm, h 557cm

V cena 15 000 Kč
O cena 20 000 - 25 000 Kč

Rám křesla zhotoven z chromované bezešvé trubky se zadním pružením. Do rámu je vsazena samonosná překližková skořepina , dýhovaná bukovou dýhou, lakováno. Vznik tohoto křesla koliduje s návrhem podobné konstrukce od architekta Alvara Aalta