29
Konstruktérský pracovní stůl

30.léta 20. Století, Československo

V 80, š167 cm, h 97cm

V cena 40 000 Kč
O cena 50 000 - 60 000 Kč

Částečně kovová konstrukce stolu zhotovena z ohýbaných poniklovaných trubek..dřevěný box, stejně jako odkladné a výsuvné desky a dřevěný rám jsou černě mořeny. Pouze tři šuplíky a výklopná oválná krabička s kovovým mechanizmem jsou dýhovány v kontrastu světlou dýhou. Unikátní verze pracovního stolu s jasným určením jako horizontální pevný kreslící stůl. Deska stolu je zhotovena z  laťovky s lipovou dýhou. Lípa se používala pro tyto účely, díky absenci výrazné kresby a světlosti dřeva. Rozměry stolu jsou ideální pro prostorový pracovní stůl velkorysejšího pojetí. Nikl na kovových částech částečně setřen. Dýha n několika místech odštíplá. Velmi dobrý původní stav.