49
Židle H-59 ( 4 ks)

Jindřich Halabala ( 1903 – 1978)
UP-Závody, Brno
30.léta 20.století, Československo

V cena 18 000 Kč
O cena 22 000 - 26 000 Kč

konstrukce židlí z dubového masivu,Sedák i opěrák z tvarované překližky , dýhované dubovou dýhou. Zřídka se objevující model židle, z raného období působení Halabaly v UP – závodech. Původně součástí kompletu se stolem H-37, taktéž nabízeném v této aukci.Původní velmi dobrý stav. Nerestaurováno.