61
Čajová souprava 3+5

Pravoslav Rada ( 1923 – 1911) ?
Jaroslav Vondráček ml, Kostelec nad Černými lesy (značeno)
40. léta 20.století, Československo

V konvice 16cm

V cena 2 500 Kč
O cena 4 000 - 6 000 Kč

Zeleně glazovaná keramika s bílým vnitřky. Zespoda značeno vltačenou značkou V . Souprava obsahuje konvici, cukřenku, mléčenku, 5 šálků s podšálky a několika místech s oťuky.Ve čtyřicátých letech spolupracoval Pravoslav Rada s touto středně velkou keramickou dílnou. Vzhled této soupravy výrazně navazuje na pozdější návrhy, které Rada v podobné koloratuře navrhl Pro sloučený podnik Keramo.