62
Bufet

Jindřich Halabala ( 1903 – 1978)
UP-Závody, Brno( 1946 – 1948)
40.léta 20.století, Československo

V 94cm, š 130cm, h 550cm

V cena 14 000 Kč
O cena 18 000 - 22 000 Kč

Dřevěná konstrukce z měkkého dřeva, překližky a laťovky, dýhovaná ořechovou - částečně skládanou dýho do šachovnicových polí. Perfektní a komplikované řešení tohoto nábytku mělo za cíl oslovit Angličany po válce, kdy byla velká města vybombardována a na ostrovech bylo nedostatek nábytku. Tento typ byl tedy určen hlavně na vývoz, který ač úspěšný po roce 1948 skončil. Špičkový původní stav.