20
Malý předložkový koberec

František Kysela (1881-1941)
Manufaktura Marie Teinitzerové, Jindřichův Hradec?
20. léta 20. století, Československo

Výška 125 cm, šířka 60 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Ručně vázaný vícebarevný koberec s kubisticky stylizovanými květinami do centrálního dekoru. Jedinečná ukázka aplikace kubistické estetiky i do výraznějších tkanin, než byly pouze látky potahové. Jedinečný kus tvoří spolu s běhounem jeden formální celek. Odborně čištěno. Poškození vypadnutých uzlíků při okrajové osnově cca 3x3cm.