21
Velký běhoun

František Kysela (1881-1941)
Manufaktura Marie Teinitzerové, Jindřichův Hradec?
20. léta 20. století, Československo

Výška 350 cm, šířka 90 cm

V cena 25 000 Kč
O cena 30 000 - 45 000 Kč

Ručně vázaný vícebarevný koberec s kubisticky stylizovanými květinami do centrálního dekoru. Jedinečná ukázka aplikace kubistické estetiky i do výraznějších tkanin, než byly pouze látky potahové. Jedinečný kus tvoří spolu s běhounem jeden formální celek. Odborně čištěno. Koberec ve velmi dobré kondici bez zjevných známek poškození.