15
Pružinové houpací křeslo

Gebrüder Thonet, Wien ( značeno tiskem)
Počátek 20. století, R-U

Výška 82 cm, šířka 42 cm, hloubka 50 cm

V cena 12 000 Kč
O cena 15 000 - 20 000 Kč

Konstrukce křesla zhotovena z ohýbané bukové kulatiny více průměrů. Sedák i opěradlo houpací části zhotoven z termoplastické bukové překližky s historizujícími motivy. Ke statické podnožní části je dynamická část fixována pomocí litinových prvků s dvojicí vinutých pružin. Původní nerestaurovaný stav. Unikátní koncepce řešení houpání, vybočující z řady klasických Thonetových houpacích křesel.