16
Prestaurační židle, Model no. 567 (pár)

Otto Prutscher (1880 – 1949)
Thonet – Mudus
20. léta 20. století, Československo (návrh 1907)

Výška 103 cm, šířka 42 cm, hloubka 42 cm

V cena 8 000 Kč
O cena 12 000 - 18 000 Kč

Ohýbaný bukový hranol. Na sedáku a opěradle výplň
z hladké bukové překližky. Původní nerestaurovaný stav.
U jedné židle částečně odstraněn lak. Konstrukce v pořádku, pouze opadává lak. Jedná se o původní židle z lázeňského hotelu Arco v Luhačovicích z roku 1924. Židle je značena na rámu sedáku VPÚ.