17
Sofa

Otto Wagner (1841 – 1918)
Gebrüder Thonet, Wien (značeno)
počátek 20. století, R-U, (návrh 1908)

Výška 78 cm, šířka 120 cm, hloubka 55 cm

V cena 9 000 Kč
O cena 12 000 - 18 000 Kč

Konstrukce zhotovena z tmavě mořeného, šelakem ošetřeného bukového hanolu. Na sedáku a opěradle původní čalounění
(na sedací části se potah nezachoval). Dřevěná kostra pouze přeleštěna. Jinak nádherný původní stav určený pouze
k novému potažení dekorativní látkou. Odvozenina od polokřesla navrženého pro vídeňskou Postsparkasse.