11
Ranní toaleta (model 685)

Jan Štursa (1880–1925)
Riedel&Ton, Svijany, před 1911
První dekáda 20. století, R-U

↑ 38 cm

V cena 2 800 Kč
O cena 4 000 - 6 000 Kč

Transparentní glazura na krémové bělnině s kovovým (lehce irizujícím) listrem. Značeno na boku razítkem ŠTURSA, plastika byla určena jako prémie SVU Mánes na rok 1911. Značeno zespoda razítkem Graniton a číslem 685. Na spodním rohu opravovaný drobný odštipek glazury.

Pozn. Lit.: Jiří Hořava, Graniton, Umělecká a užitková keramika, Vydavatelství: Měsíc ve dne, 2017, str. 358