2
Židle No. 758 - Postsparkasse – Wien

Otto Wagner (1841 – 1918)
GebrüderThonet, Wien (značeno vinětou a razítkem Thonet)
10. léta 20. století, R-U (návrh 1902)

↑ 89 cm → 40,5 cm ↗ 46,5 cm

V cena 6 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Identický model byl použit do prostor Postsparkasse ve Vídni, kde byl umístěn v šekovém sále. Světle mořený bukový masiv imitující dubové dřevo. Unikátní původní originální stav.

Pozn. Lit.: Otto Wagner, MöbelundInnenräume, str. 211 a 213; AusstellungKünstlerhaus, GebogenesHolz, S. 55f.