45
Čajový servis skleněný (10ks)

Ladislav Sutnar (1897 – 1976)
Kavaliér , Sázava, pro Krásnou jizbu
30. léta 20. století, Českoslovesko (návrh 1931)

↑ konvice 17 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 9 000 - 12 000 Kč

Konvice, cukřenka, mléčenka, rumovka a 6 šálků s podšálky. Neznačeno. Borosilikátové sklo foukané do formy. Kovová niklovaná montura s dřevěným madlem.

Pozn. Lit.: Ladislav Sutnar, Praha – New York – Design in Action, UPM Praha a nakladatelství Argo 2003, str. 122, 123, obr 195 – 200.