46
Skleněný čajový servis Teho (9 ks)

Wilhelm Wagenfeld (1900–1990)
Jenaer Glaswerk Schot & Gen., Jena
30. léta 20. století, Německo (návrh 1931)

↑ konvice 12 cm

V cena 5 500 Kč
O cena 8 000 - 10 000 Kč

Konvice, cukřenka, mléčenka, 6 šálků s podšálky. Značeno zespoda značkou prvního typu – tedy pětihranem s kroužkem uvnitř a nápisem „Teho“. Jedna z ikon německého funkcionalizmu. Na Bauhausu vzdělaný Wagenfeld se postaral o mnoho špičkových designů tohoto období, které neztrácí nic na své kráse a funkčnosti ani dnes.

Pozn. Lit: Bröhan, Glaskunst der Moderne, no. 207; Täglich in der Hand, Industrieformen von Wilhelm Wagenfeld, p. 95, obr. 41 a 42.