48
Baňatá váza s malbou flóry a fauny

Zdislav Herčík (1893–1968)
Kostelec nad Černými lesy, (sign. Z.H., TAHUK 1933)
40. léta 20. století, ČSR

↑ 29 cm ø 25 cm

V cena 5 000 Kč
O cena 7 000 - 9 000 Kč

Světle hnědá točená keramická váza baňatého tvaru. Malba je inspirována exotickými květy rostlin a zvířaty (leguán, želva).

Pozn. Pozn.: Akad. mal. Z. Herčík se dostává v poslední době do většího povědomí díky působení v mnoha významných keramických lokalitách. V loňském roce mu byla uspořádána samostatná výstava v Kostelci nad Černými lesy.