6
Jídelní rondokubistické židle (2ks)

20. léta 20. století, Československo

↑ 93 cm → 41 cm ↗ 47 cm

V cena 8 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Konstrukce vyrobena z masivu dýhovaného palisandrovou dýhou. Noha se sedákem je provázána čtvrtkruhovou výsečí opakující se v každém rohu. Přední nohy jsou v dolní pětině podraženy prohnutými černě lakovanými kopýtky. Původní hnědé koženkové polstrování.
Podle informací původního majitele se jedná o nábytek, který byl umístěn ve slavné ostravské kavárně Elektra otevřené v roce 1926. Ač nábytek typově spíše odpovídá použití v jídelně dobové luxusní domácnosti, dobový koženkový potah, hodící se spíše do frekventovaných provozů a podobné stylové i časové zařazení s kavárnou, by mohly tuto informaci verifikovat i přes nedostatek srovnávacích materiálů. V hlavním provozu byly použity židle od firmy Thonet.