7
Keramický lvíček (model 205/S)

Jaroslav Horejc (1886 – 1983) - připsáno
Riedel&Ton, Svijany, před 1910
První dekáda 20. století, R-U

↑ 7,5 cm → 9,2 cm ↗ 6 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Velmi stylizovaná podoba ležícího lva s otevřenou tlamou. Bělnina s čirou glazurou. Na plintě s černým orámováním soklu a lehce namodralou plochou. Značeno ražbou A205.

Pozn. Lit.: Jiří Hořava, Graniton, Umělecká a užitková keramika, Vydavatelství: Měsíc ve dne, 2017, str. 358