101
Předsíňový věšák „Paroháč“

Jiří Pelcl (1950-)
Ateliér Pelcl – autorská práce, značeno
90. léta 20. století, Čechy (návrh 1996)

↑ 198 cm → 95 cm ↗ 15 cm

V cena 17 000 Kč
O cena 25 000 - 30 000 Kč

Věšák tvoří deska nepravidelného tvaru, na kterou jsou nasazeny háčky na šaty a do středu je umístěno protáhlé úzké zrcadlo. Na povrchu nanesena struktura se zatíranou zelenou barvou a stylizacemi žlutočervených květů na zeleném podkladu.

Jedná se o jedinečný umělecký artefakt z období, kdy byl Jiří Pelcl zakladatelem Atiky a byla provozována první „designérská“ prodejní galerie Genius Loci na Újezdě.