4
Párové reliéfy s ženskými portréty

Alfons Mucha (1860 – 1939)
Breitfeld – Daněk a. s. Blanenská železárna. (Značeno číslem a značkou.)
Počátek 20. století, R-U

ø 21,5 cm

V cena 15 000 Kč
O cena 20 000 - 25 000 Kč

Odlitek z šedé litiny v jemném reliéfním provedení

Značeno zespoda čísly odlitků 57161 a 57162 a znakem slévárny s erbem s korunkou a hůře čitelnými písmeny BKS.

Blanenské slévárny patřily od poloviny 19. století k významným výrobcům umělecké litiny, za kterou získaly mnohá ocenění. I tyto reliéfy dokazují jedinečnost jejich práce s důrazem na detail. Slévárna se zabývala veškerými obory souvisejícími s použitím šedé litiny.

Velmi raritní práce.