3
Secesní kovový věšák

Karl Philipp, Jägerndorf (Krnov)
Počátek 20. století, R-U

↑ 194 cm → 42 cm ↗ 42 cm

V cena 10 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Konstrukce z nýtované pásoviny a úhlových profilů. Konstrukce v původním stavu s původní zlacenou povrchovou úpravou imitující mosaz. Krásná ukázka geometrické secese, která místem svého vzniku stylově navazuje na práci krnovského rodáka Leopolda Bauera. Kdo ví, třeba právě on stál za návrhem tohoto jedinečného věšáku. (Foto bez plechové vložky.)