Štábla Ferda (1916 – 1978)
40. léta 20. století, Československo
Ostře pálená červená keramika , celoglazovaná. Vnitřní část s abstraktní kompozicí v kombinaci několika barev. Signováno autorem, Značeno keramičkou značkou F. Štábly etc.
Pozn. Pozn.: Žák J. Mařatky a K. Dvořáka, působící na Hodonínsku. Velice progresivní ztvárnění.