63
Skříňka s vitrínou ( tzv. televize)

Jindřich Halabala ( 1903 – 1978)
UP-Závody, Brno ( 1946 – 1948)
40.Léta 20.století, Československo

V 153cm, š 95cm, h 48cm

V cena 18 000 Kč
O cena 22 000 - 26 000 Kč

Dřevěná konstrukce z měkkého dřeva, překližky a laťovky, dýhovaná ořechovou - částečně skládanou dýho do šachovnicových polí. Vnitřek vytriny opatřen zrcadlem a tzv. flokáží v jemném odstínu žluté barvy Perfektní a komplikované řešení tohoto nábytku mělo za cíl oslovit Angličany po válce, kdy byla velká města vybombardována a na ostrovech bylo nedostatek nábytku. Tento typ byl tedy určen hlavně na vývoz, který ač úspěšný po roce 1948 skončil. Na horním okraji drobný odštipek dýhy, jinak výborný stav.