40
Příruční knihovnička

Antonín Boček (1910 -)
Vyrobeno pro Krásnou jizbu (design 1947)
40. léta 20. století, Československo

↑ 76 cm → 51 cm ↗ 35 cm

V cena 7 000 Kč
O cena 12 000 - 15 000 Kč

Konstrukce knihovničky je vyrobena z dubového masivu v kombinaci s dýhovanou laťovkou a dubovou překližkou. Jedna z drobných poválečných realizací nábytku, která vydržela v nabídce až do pozdních čtyřicátých let.

Pozn. Lit.: Lucie Vlčková, Alice Hekrdová (eds.), Krásná jizba DP 1927 – 1948, UPM, KANT, str. 286, 325